Przejdź do treści
Banner
Przejdź do stopki

Święto Szkoły

Święto Szkoły

Treść

W 24 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II obchodziliśmy kolejne Święto Szkoły, na którym obecni byli goście: Pan Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, radna Pani Grażyna Surowiec oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i placówek: Paweł Sypek – Szkoła Podstawowa nr 1, Anna Szczepaniak – Szkoła Podstawowa nr 2, Robert Dębski – Liceum Ogólnokształcące w Krościenku n/D, Maciej Czaja – ZSZiP w Krościenku n/D, Jolanta Niewiadoma – Miejskie Publiczne Przedszkole w Szczawnicy. Na uroczystości nie zabrakło również przyjaciela szkoły Pana Andrzeja Dziedziny – Wiwra.
Zgodnie z coroczną tradycją uroczystości rozpoczęły się odśpiewaniem hymnu szkoły i złożeniem wiązanek pod Pomnikiem naszego Patrona. Następnie w Kościele Parafialnym Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę św. w intencji społeczności szkolnej a po jej zakończeniu, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ciąg dalszy obchodów miał miejsce w Remizie OSP. Na uroczystej akademii uczniowie starszych klas zaprezentowali montaż poetycko – muzyczny poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II pt. ”Świat rozkwitnie dziećmi’’.
W ostatniej części głos zabrali nasi pierwszoklasiści, którzy również przedstawili swój program artystyczny, obfitujący w recytacje, piosenki oraz różnego rodzaju egzaminy i zadania. Jednym z nich było wypicie z uśmiechem na ustach soku z cytryny. Po pozytywnym zdaniu wszystkich egzaminów Dyrektor Henryk Węglarz pasował pierwszoklasistów na uczniów i z serdecznością przyjął ich do społeczności szkolnej.
Po oficjalnych uroczystościach Goście i uczniowie udali się na symboliczny poczęstunek.

20361