Przejdź do treści
Banner
Przejdź do stopki

Jubileuszowy Festiwal

Jubileuszowy Festiwal

Treść

W tym roku  obchodziliśmy wyjątkowy jubileusz 25-lecia Festiwalu. A zaczęło się zupełnie niewinnie, bo w 1998 roku ówczesny nauczyciel, później dyrektor szkoły, P. Leszek Majewski zainicjował Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Religijnej, który obecnie ma poziom powiatowy i na stałe wpisuje się w tradycję miejskich obchodów Święta Niepodległości.
XXV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej, zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Szlachtowej we współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy, a pod honorowym patronatem P. Grzegorza Niezgody – Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Również i dzisiaj był radosną, muzyczną lekcją patriotyzmu, dostarczającą niezapomnianych wzruszeń. Festiwal otwarł P. dyrektor  Henryk Węglarz, który przywitał serdecznie gości, rodziców i uczniów, pokrótce przypomniał historię Festiwalu i jego misję. Następnie po barwnym tanecznym programie na scenę uczniowie wnieśli 25 symbolicznych róż, które stanowiły wyjątkowe tło występów młodych artystów.
W konkursie uczestniczyło 39 uczniów ze Szkół Podstawowych w Szczawnicy, Szlachtowej, Grywałdzie i Krośnicy. W jury zasiedli: Ks. Kasper Bernasiewicz – proboszcz Parafii w Szlachtowej i Jaworkach, P. Józef Pańszczyk – kierownik Szkoły Muzycznej w Szczawnicy oraz P. Wojciech Kwiatek – dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Krościenku n/D.
W tym roku zmieniono formę nagradzania, najlepsi zostali wyróżnieni.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kategoria wiekowa , soliści klas I – III
Wyróżnienia: Amelia Lichoń, Zuzanna Chronowska, Lena Słowik – SP Szlachtowa
Duety
Wyróżnienia:
Emilia Andruszko i Marta Hamerska- SP Grywałd
Róża Komorek i Gabriela Czaja – SP Szlachtowa
Marika Cabała i Izabela Mastalska – SP Szlachtowa
Kategoria wiekowa, soliści  klas IV- VI
Wyróżnienia:
Emilia Kaliciecka – SP nr 2 Szczawnica
Joanna Hamerska – SP Grywałd
Karolina Tokarczyk – SP nr 1 Szczawnica
Duety
Wyróżnienia:
Estera Słabiak i Maja Jandura – SP nr 1 Szczawnica
Zuzanna Lasyk i Aleksander Królczyk – SP Szlachtowa
Julia Ciesielka i Joanna Słowik – SP nr 1 Szczawnica
Kategoria wiekowa, soliści klas VII - VIII
Wyróżnienia: 
Michał Niegłos – SP nr 2 Szczawnica
Maja Mazurek – SP nr 1 Szczawnica 
Duety
Wyróżnienia:
Amelia Hryc i Aleksandra Andruszko – SP Grywałd
Igor Wolski i Konrad Siedlarczyk – SP Krośnica
Alicja Mastalska i Paulina Kozubska – SP nr 1 Szczawnica
Najważniejszą nagrodę, Grand Prix  otrzymała Aleksandra Andruszko ze Szkoły Podstawowej w Grywałdzie.
W uroczystym podsumowaniu Festiwalu uczestniczył P. Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, któremu P. dyrektor podziękował za wieloletnie wspieranie tej inicjatywy. Na słowa uznania zasłużyła również nauczycielka Szkoły Podstawowej w Szlachtowej P. Teresa Topolska, która od lat odpowiedzialna za organizacje tej cyklicznej imprezy jest jej dobrym duchem. W tej miłej atmosferze pożegnaliśmy się, licząc na następne 25 lat Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej.

18349