Uroczystości patriotyczne na Przysłopie

3 Maja – miejskie uroczystości patriotyczne

W dniu 3 maja na Przysłopie uczestniczyliśmy w miejskich uroczystościach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Naszą szkołę reprezentował Poczet sztandarowy, delegacja uczniów, która złożyła wiązankę pod pomnikiem zamordowanej rodziny Fijasów oraz pod pomnikiem poległych partyzantów. W tym roku nasza szkoła, w ramach tych uroczystości, zaprezentowała nastrojowy montaż poetycko - muzyczny pt. ,,Cóż to była za dziwna, romantyczna Pani?" Poprzez pantomimę, poezję, muzykę i śpiew wyrażając refleksje na temat współczesnego rozumienia patriotyzmu, podkreślając znaczenie Konstytucji Majowej, która miała na celu wzmocnienie państwa i przywrócenie mu suwerenności.

W muzyczno – poetyckim przedstawieniu wystąpili następujący uczniowie: Zofia Cześniakowska, Daria Szczepaniak, Wiktoria Habas, Alicja Mastalska, Weronika Shramko, Martyna Ciesielka, Lena Hurkała, Mikołaj Fryźlewicz, Wiktor Dulak, Bartłomiej Nieć. Autorem scenariusza i reżyserem była P. Beata Kowalska – nauczyciel języka polskiego.