Od Grunwaldu przez Wąwóz Czarownic do wodospadu - wycieczka SKKT

14 maja 2024 r. 20 uczniów z klas 4-7 naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach - Rezerwatu Przyrody. Jest to grupa fantazyjnie ukształtowanych formacji skalnych, tworzących „przysłowiowe miasto zamienione w kamień.” Szlak prowadził  do licznych skał o fantazyjnych nazwach: Ratusz, Czarownica, Warownie, Pustelnia, Grzyb, Orzeł, Pianino, Żółw, Piekiełko, Borsuk, Piramidy, Baszta Paderewskiego, Skałka z Krzyżem. Ze skałami związanych jest wiele legend, które bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Przez trzy godziny pobytu wśród urokliwych skał i roślinności tego miejsca musieliśmy zmierzyć się z szeregiem zadań przygotowanych przez przewodnika, które przede wszystkim pogłębiały naszą wiedzę historyczną oraz przyrodniczą, a także zbliżały do odkrycia skarbu ukrytego w jednym z zakątków Skamieniałego Miasta. Byliśmy też w Wąwozie Czarownic, w którym znajduje się 14-metrowej wysokości Wodospad Ciężkowicki, w którym panuje specyficzny mikroklimat. Następnie z Wąwozu Czarownic doszliśmy do Parku Zdrojowego – nowej atrakcji  Ciężkowic. Zwiedziliśmy też Rynek miasteczka a tam: Ratusz, studnię, kapliczkę św. Floriana oraz ławeczkę Ignacego Paderewskiego przy fortepianie. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Nie zabrakło cudownej pogody i dobrych humorów, co jest podstawą każdego udanego wyjazdu. Czekamy na kolejne wycieczki, podczas których będziemy uczyć się poprzez zabawę oraz poznawać piękno naszego kraju.