Uroczysty apel z okazji urodzin Patrona Szkoły

17 maja, w przeddzień 104. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przed Szkołą Podstawową w Szlachtowej odśpiewaliśmy ulubioną pieśń papieża - „Barkę” i zapaliliśmy znicze przy Jego pomniku. Przygotowywaliśmy się do tego dnia od kilku tygodni. Najpierw odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II, w domach wykonaliśmy laurki, w których chcieliśmy wyrazić wdzięczność naszemu Patronowi za Jego przywiązanie do gór, ojczyzny i Jego naukę: „W górach znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki, które można podziwiać, ale niejako szkołę życia. Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do celu, pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach, razem cieszyć się ciszą”. Na apelu zostały wręczone dyplomy i nagrody. Mocno wybrzmiało z głośników też zdanie: „A po maturze chodziliśmy na kremówki…” – wypowiedziane przez papieża Jana Pawła II podczas wizyty w rodzinnych Wadowicach w czerwcu 1999 roku. Legenda wadowickiej kremówki i do nas dotarła, na koniec uroczystości rodzice przygotowali słodki poczęstunek… Jaki? Kremówki!