Ludźmierz i Brama w Gorce

17 czerwca w piękny poniedziałkowy dzień dzieci klasy III Szkoły w Szlachtowej wraz z rodzicami, p. Wychowawczynią i Księdzem odbyli pielgrzymkę do sanktuarium w Ludźmierzu. Miejsce szczególne, bo związane z patronem szkoły św. Janem Pawłem II, który wielokrotnie to miejsce nawiedzał jako biskup i papież. Po Mszy Świętej u Gaździny Podhala, bo tak jest nazywana Matka Boża Ludźmierska zwiedzeniu miejsc i obejrzeniu pamiątek związanych z Janem Pawłem II, udaliśmy się do "Bramy w Gorce". Tam spacerując w koronach drzew wśród malowniczej przyrody dowiedzielismy się o "mieszkańcach" Gorców i pięknie tego zakątka Ojczyzny. Po szaleństwie na placu zabaw i posiłku przy bacówce opaleni, zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy dokończyć ostatni tydzień szkoły.