Rodzinny Festyn Zdrowia w Szlachtowej

23 czerwca, w piękne niedzielne popołudnie, odbył się Festyn Rodzinny, który rozpoczął się przywitaniem licznie przybyłych mieszkańców, wczasowiczów przez Panią Sołtys Jolantę Salamon i Pana Dyrektora Szkoły Henryka Węglarza. W uroczystościach wzięli udział również zaproszeni goście: Senator RP Jan Hamerski, Starosta Powiatu Nowotarskiego Tomasz Hamerski, Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Bogdan Szewczyk oraz Radni Miejscy Piotr Mastalski, Witold Salamon i Piotr Giemza.  Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Tradycyjna loteria fantowa, wata cukrowa dla najmłodszych czy też kiełbaski z grilla i oscypki. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się warsztaty plastyczne, gdzie malowanie twarzy pozwoliło każdemu zamienić się w kolorową, bajkową postać. Najmłodsi również mogli bawić się na dmuchanym placu zabaw. Rodzice uczniów prezentowali swoje wyroby, na stoiskach ze zdrową żywnością, podobnie jak Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jaworek, których przygotowane dania i smakołyki wzbogaciły naszą ofertę kulinarną. Niecodzienną atrakcją był niezwykle barwny pokaz mody „Night Stars” autorstwa Wojciecha Salamona w wykonaniu jego brata Piotra i uczniów z Technikum Przemysłu Mody im. Stanisława Barbackiego w Nowym Sączu. Na scenie wystąpili także podopieczni Szkoły Walki Highlander, którzy pod czujnym okiem instruktora prezentowali ogromne umiejętności w tej dyscyplinie sportowej.

Sporą atrakcją festynu był występ kapeli Jaworcanie, którzy swoją muzyką i pięknym góralskim śpiewem wprowadzili pozytywną energię zachęcając przybyłych do tańca. Dużą popularnością cieszył się także zespół muzyczny „Roy”, który przybył do nas z okolic Limanowej. Nie tylko wykonali dawne utwory w nowych aranżacjach, ale również bawili publiczność swoimi nowymi muzycznymi utworami.

Na scenie uczniowie prezentowali swoje talenty wokalne, teatralne i taneczne. W tle na boisku szkolnym rozgrywały się rodzinne zawody sportowe, sprawdzające różnorodne umiejętności, a przede wszystkim integrację zespołów. Oto jak przedstawiały się wyniki:

Tor przeszkód:

I miejsce – Natan Gardoń z tatą

II miejsce – Kacper Rekowski z mamą

III miejsce – Szymon Salamon z tatą

W tym roku najbardziej aktywną sportowo okazała się rodzina Państwa Lasyków i to do nich trafiła główna nagroda. Na uznanie zasłużyli również: Kacper Rekowski z mamą Katarzyną i rodzina Państwa Komorków. Serdecznie gratulujemy!

Festyny rodzinne– to piękna tradycja naszej szkoły, kiedy we współpracy z Sołectwem, Władzami Miasta i Gminy Szczawnica dochodzi do spotkania mieszkańców, by wspólnie bawić się, rozmawiać, spędzać czas w miłej atmosferze, prezentując naszą społeczność z jak najlepszej strony, a jednocześnie z nadzieją patrzeć na realizację wspólnych celów. Uczestniczą w nim z pełnym poświęceniem rodzice, nauczyciele i uczniowie. Nie zabrakło nigdy sponsorów, przyjaciół, którzy hojnie wspierają inicjatywę, a wszystko w bardzo szczytnym celu. Zebrany dochód zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów naszej szkoły: dofinansowanie przyszłorocznych wycieczek a także wyjazdu uczniów na Zieloną Szkołę.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia. Do zobaczenia za rok!