Wycieczka do Zatorlandii

27 maja 2024 r. klasa pierwsza odbyła wycieczkę do Zatorlandii, która okazała się wyjątkowym doświadczeniem edukacyjnym i rozrywkowym. Zatorlandia to kompleks parków tematycznych, oferujący różnorodne atrakcje dla dzieci, w tym Park Dinozaurów, Park Mitologii, Park Owadów i Lunapark.
Podczas podróży do Zatoru przejeżdżaliśmy przez Wadowice – miasto, w którym "wszystko się zaczęło", czyli urodził się Wielki Polak – Karol Wojtyła, Papież Św. Jan Paweł II. Dzieci zwiedziły Bazylikę, w której znajduje się kamienna barokowa chrzcielnica, przy której 20 czerwca 1920 r. Karol Wojtyła został ochrzczony. Mogliśmy również zobaczyć dom, w którym mieszkał przyszły papież.
Następnie udaliśmy się do Zatoru, gdzie program obejmował:

• Park Dinozaurów – spacer po parku i oglądanie ruchomych figur dinozaurów.
  • Park Mitologii – rejs łódką po parku, zwiedzanie mitologicznych rzeźb i instalacji oraz krótkie opowieści o mitach i legendach, dostosowane do wieku dzieci.
  • Park Owadów – zwiedzanie ekspozycji wielkich figur owadów, nauka o owadach i ich roli w ekosystemie.

Dzieci miały również okazję zjeść posiłek, obejrzeć film w kinie 5D, zrobić zakupy pamiątek oraz spędzić niezapomniane chwile w Lunaparku.
Wycieczka ta była wspaniałą okazją do nauki poprzez zabawę, rozwijania zainteresowań przyrodniczych i historycznych oraz budowania relacji w klasie.