Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Wakacje dobiegły końca.
Czas na powrót do pracy i nauki. I jedno, i drugie niech stanie się źródłem satysfakcji i radości.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej z uśmiechem na twarzy, wypoczęci zgromadzili się 2 września 2024 r. na inauguracji nowego roku szkolnego w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Pośredniczki Łask, by uczestniczyć w Mszy Świętej sprawowanej przez Księdza Proboszcza K. Bernasiewicza. Oprócz Uczniów, Grona Pedagogicznego, Dyrekcji szkoły obecni byli również Rodzice i Przyjaciele Szkoły. Podczas kazania Ksiądz Proboszcz nawiązał do przypowieści o talentach. Ta parabola pokazuje, że nie powinniśmy swoich zdolności, talentów, które mamy ukrywać. Należy z nich korzystać i dzielić się nimi. Bowiem, dzięki temu otrzymamy jeszcze więcej. Nie powinniśmy zazdrościć innym tego, co posiadają, ale wykorzystać swój potencjał w takim stopniu, jak to możliwe.
Kolejnym etapem uroczystości było spotkanie przy szkole. Po odśpiewaniu Hymnu Szkoły Pan dyrektor Henryk Węglarz powitał przybyłych na uroczystość. Uczniom i nauczycielom życzył, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń a rodziców poprosił o współpracę i zapewnił o trosce i pomocy dla nich i ich pociech. Podkreślił, że tylko razem możemy zapewnić dzieciom lepszą przyszłość. Życzył też wszystkim powodzenia w roku szkolnym 2024/2025 i wyraził pragnienie, żeby był to czas bezpieczny i owocny dla Wszystkich.
Następnie Dyrektor przypomniał o wydarzeniach sprzed osiemdziesięciu pięciu lat, kiedy dzieci i młodzież nie mogły pójść do szkoły z powodu wybuchu wojny.
Uczniowie po zakończeniu akademii wraz z wychowawcami  udali się do swoich klas, by zapoznać się z zasadami bezpiecznego funkcjonowania w szkole oraz  z planem zajęć lekcyjnych na kolejny dzień.