Ślubowanie uczniów klasy I

14 października 2024 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – ślubowanie uczniów klasy I oraz ich pasowanie na pełnoprawnych uczniów szkoły. Ceremonia zgromadziła nie tylko pierwszaków, ale także ich rodziców, nauczycieli oraz kolegów i koleżanki, którzy wspólnie świętowali ten ważny moment w życiu młodych uczniów.

Uroczystość rozpoczęła się od programu artystycznego, w którym uczniowie klasy I z entuzjazmem zaprezentowali swoje umiejętności, a dobra i zła wróżka towarzyszyły im podczas ceremonii. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz pokazały krótkie przedstawienie, wypełniając salę radością i uśmiechem. Występ wzbudził aplauz zarówno rodziców, jak i nauczycieli, którzy byli dumni z talentów swoich podopiecznych.

Po części artystycznej przyszedł czas na uroczyste ślubowanie. Uczniowie, zgromadzeni w sali, złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły, obiecując być pilnymi uczniami, szanować nauczycieli oraz dbać o dobre imię swojej placówki.

Pasowania na uczniów dokonał dyrektor szkoły, Pan Henryk Węglarz, który w ciepłych słowach powitał nowych członków szkolnej społeczności. Życzył im sukcesów w nauce oraz radości z odkrywania świata wiedzy.

Po ceremonii pasowania Pani Wicedyrektor, Monika Hurkała, wręczyła uczniom dyplomy oraz przypięła im tarczę szkolną. Był to moment, który podkreślił ich nową przynależność do szkolnej rodziny i był źródłem ogromnej radości dla wszystkich obecnych.

Uroczystość miała także szczególny kontekst z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po pasowaniu uczniowie klas starszych zaśpiewali piosenki oraz wyrecytowali wiersze dedykowane nauczycielom, co dodało uroczystości jeszcze więcej emocji i radości.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele Rady Rodziców, Pani Ilona Mastalska oraz Pani Bożena Słowik, przekazały życzenia wszystkim nauczycielom, wyrażając wdzięczność za ich trud i poświęcenie w pracy z dziećmi.

Wszystkim uczestnikom tego wyjątkowego dnia towarzyszyły emocje, które na długo pozostaną w pamięci zarówno uczniów, jak i ich rodzin. Pasowanie uczniów klasy I to nie tylko formalność, ale przede wszystkim ważny krok na drodze do nauki i samodzielności. Dzieci zyskały nowe przywileje, ale także zobowiązania, które będą towarzyszyć im w szkolnym życiu.

Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem, które uwieczniło radosne twarze pierwszaków oraz ich opiekunów. To był dzień pełen wzruszeń i radości, który na pewno na zawsze pozostanie w sercach wszystkich uczestników.